Jak si vybrat bag na tenis, badminton či squash

Jak vybrat bag

Proto, abyste udrželi vaše sportovní vybavení, v co možné nejvyšší kondici, se určitě vyplatí investovat do sportovních tašek a bagů. Často se nás ptáte, jak vybrat ten správný tenisový, badmintonový a squashový bag. Na jaké parametry se dívat? V čem se liší jednotlivé modely? Rozhodli jsme se proto, že pro vás napíšeme krátký přehledný návod, jak vybrat tu správnou sportovní tašku.

Jak velký bag budete potřebovat?

V našem eshopu naleznete velké množství sportovních bagů a tašek, které se liší především velikostí a uspořádáním jednotlivých prvků. Nejdůležitější je si uvědomit, jak často chodíte hrát a kolik věcí s sebou na trénink nebo turnaj potřebujete.

Bagy a tašky na 3 rakety

Chodíte hrát pouze příležitostně? Jste začátečník? Poté je velmi pravděpodobné, že na kurt nosíte pouze jednu až dvě rakety. Bagy a tašky na tři rakety obsahují jednu hlavní kapsu, což vám bude bohatě stačit na příležitostný trénink. Tento typ bagů je vzhledem ke své hmotnosti a velikosti dobrou volbou i pro dětské šampiony a juniory.

 

Bagy a tašky na 6 raket

 Pro pokročilejší hráče, kteří s sebou potřebují vzít více sportovního vybavení a raket, doporučujeme bagy o něco větší. Tenisové a badmintonové bagy na šest raket obsahují dvě kapsy. Jedna kapsa určená na rakety a druhá na další vybavení jako oblečení nebo obuv.

 

Bagy a tašky na 9 raket

Stejně jako u bagů na 6 raket jsou bagy na 9 raket určený pro pokročilejší hráče, kteří mají více raket a chodí hrát častěji. Bagy mají dvě hlavní kapsy, jedna kapsa na rakety a druhá na další vybavení. Některé bagy jsou navíc vybavené o samostatnou kapsu na obuv.

 

Bagy a tašky na 12 a více raket

Jste profík? Pro profesionální a závodní hráče, kteří s sebou potřebují vzít velké množství sportovního vybavení a raket, doporučujeme bagy té největší velikosti. Tenisové a badmintonové bagy na dvanáct a více raket obsahují tři kapsy. Jedna kapsa určená na rakety. Druhá a třetí poté na další vybavení jako oblečení nebo obuv.

Doufáme, že tento krátký souhrn vám alespoň trochu objasnil, mezi jakým typem bagů a tašek můžete vybírat. Stále si nevíte rady? Navštivte kamenné prodejny SportOáza, kde si bagy můžete přímo prohlednout a poradit se s našimi odborníky. Ve SportOáza žijeme tenisem a badmintonem!