Jak si vybrat badmintonovou raketu

Jak vybrat raketu na badminton

Mám raketu za 5 000 Kč a hraje se mi s ní velmi špatně. Jak je to možné? Občas na prodejnách SportOáza slýcháváme i takové příběhy. Rozhodli jsme se proto, že pro vás napíšeme přehledný návod, jak si vybrat tu správnou badmintonovou raketu. Na trhu se nyní nachází opravdu velké množství raket, které mají rozdílné vlastnosti, což může velmi ovlivnit váš výkon na kurtu. Podle závodních hráčů to může být až 15% samotného výkonu. Co je klíčové při výběru badmintonové rakety?

Míra pokročilosti je klíč k úspěchu výběru správné badmintonové rakety

Víme, že pro začínající a lehce pokročilé hráče je velmi lákavé mít raketu jako mistr světa. Opravdu vám to pomůže a bude to “hrát samo”? Naše zkušenost hovoří celkem jasně. Nebude! Vaší hře to může naopak velmi uškodit. V nabídce badmintonových raket SportOáza naleznete rakety pro začátečníky, středně pokročilé, pokročilé i závodní hráče. Jsme si jisti, že se v jedné z kategorií najdete.

Začátečník

Každý jednou začínal. Vyrážíte do haly velmi málo? Například 1-2x měsíčně? Potom je tato kategorie raket přesně pro vás. Z našich zkušeností můžeme říci, že pro začínající hráče se hodí spíše pružnější rakety s vyvážením na střed, nebo do hlavy, aby vám raketa lépe vedla ruku. Jaké modely raket doporučujeme pro začátečníky?

 

Středně pokročilý

Zvládáte základní úderovou techniku? Kraťasy, smeče, drivy a klíry? Poté se jistě najdete v kategorii středně pokročilých hráčů. Z naší zkušenosti můžeme říci, že pro tuto kategorii hráčů jsou vhodné především středně pružné až tuhé rakety s vyvážením na střed, nebo do držadla. Častou chybou hráčů v této kategorii je výběr extrémně tuhého modelu s užším tvarem hlavy. Jaké modely raket doporučujeme pro středně pokročilé hráče?

 

Badmintonová raketa Yonex Astrox 7 | 4UG4
Skladem 1 ks
2 549 Kč

 

 

Pokročilí a závodní

Máte výborně zvládnutou úderovou techniku? Účastníte se pravidelně turnajů? Poté hledejte svoji novou raketu přesně v této kategorii. Při výběru rakety pro pokročilé a závodní hráče je velmi důležité zohlednit herní styl, který můžeme rozdělit na útočný, všestranný a obranný.

 

 

Útočný styl hry

Je vaše hra razantní a silová? Trestáte každou soupeřovu nepřesnost smečí? Často používáte klamavé údery a útočné řezané kraťasy? Pokud si na většinu otázek odpovíte ano, tak svoji novou raketu rozhodně hledejte v této kategorii. Útočné rakety se vyznačují tužším rámem a jsou vyváženy do hlavy. Jaké rakety doporučujeme pro pokročilé a závodní hráče s útočným stylem hry?

 

 

 

Všestranný styl hry

Využíváte kombinaci všech typů úderů s velmi podobnou četností? Často hrajete technické údery? Střídáte často obranu a útok? Pokud si na většinu otázek odpovíte ano, tak svoji novou raketu rozhodně hledejte v této kategorii. Rakety v této kategorii se vyznačují především střední tuhostí a vyvážením více na střed. Jaké rakety doporučujeme pro pokročilé a závodní hráče s všestranným stylem hry?

 

 

 

Obranný styl hry

Často ve své hře volíte vyčkávací taktiku a čekáte na chybu soupeře? Hrajete velmi technicky? Poté hledejte svoji novou raketu v této kategorii. Rakety se vyznačují především pružným rámem s vyvážením do držadla. Jaké rakety doporučujeme pro pokročilé a závodní hráče s obranným stylem hry?

 


Doufáme, že tento krátký souhrn vám alespoň trochu objasnil, čím se řídit při výběru badmintonové rakety. Stále si nevíte rady? Navštivte kamenné prodejny SportOáza, kde si rakety můžete přímo otestovat a poradit se s našimi odborníky. Ve SportOáza žijeme badmintonem!